+38 (04744) 3-41-79
Меню
Остання редакція: 06 липня 2017

Фестиваль Софіївські зорі

«Хто співає, той щасливий»

(Порфирій Демуцький)

Саме цей вислів видатного українського композитора і громадського діяча Порфирія Демуцького став девізом Всеукраїнського фестивалю колективів художньої творчості аграрних вищих навчальних закладів «Софіївські зорі», який було започатковано у 2001 році за ініціативи Міністерства аграрної політики України та підтримки Черкаської обласної державної адміністраціїУманської міської ради і Асоціації працівників аграрних навчальних закладів України «Украгроосвіта», а також за участю Уманського національного університету садівництва.

Зародившись на Уманщині, фестиваль продовжує свою ходу. І знову старовинна Умань – край працьовитих людей, край невмирущих трудових і культурних традицій, де пружно б'ють джерела рідної мови, неповторних народних пісень, танців, дум, легенд, збирає мистецькі колективи і талановитих виконавців з усіх регіонів нашої держави.

Щорічно учасники фестивалю представляють свої найкращі номери та зачаровують уманчан і гостей майстерністю і блискучим талантом.

З роками фестивальне не лише підтвердив свою важливість, право на довговічне існування, а й знайшов численних прихильників та друзів. І кожного року жителі і гості міста мають змогу стати глядачами цього феєричного шоу на головному майдані міста Умань.

Метою фестивалю є активізація і популяризація творчої діяльності колективів аматорського мистецтва, підвищення рівня виховної роботи, формування художньо-естетичних смаків, сприяння розвитку творчої особистості та індивідуальності, широка пропаганда і подальший розвиток кращих зразків українського мистецтва.

Організатори фестивалю спрямовують свої зусилля на виховання національної самосвідомості у студентської молоді, зміцнення творчих контактів з провідними митцями, підвищення уваги місцевих органів виконавчої влади до проблем культури, мистецтва і розвитку творчої особистості.

Фестиваль сприяє розвитку нових талантів, сповненню молодих сердець щирістю та добром. Мистецьке дійство «Софіївські зорі» є ознакою того, що молоде покоління повертається до духовних джерел свого народу, черпаючи з них силу, завзяття і наснагу, зберігає і примножує славні вікові традиції української культури, окрилює на нові творчі пошуки та здобутки.

Фестиваль – гордість Умані, Черкащини і аграрної освіти. З кожним роком він підвищує художній рівень колективів, дорослішає, розвивається. Сподіваємось, що в недалекому майбутньому «Софіївські зорі» вийдуть і на Міжнародний рівень.

Народний артист України Дмитро Гнатюк так висловився про фестиваль: «мати такий фестиваль – це справжнє надбання, бо він народжується на землі, в чарівних селах, щоб задзвеніти на повну силу з величної сцени». А поет-пісняр Вадим Крищенко, продовжуючи вислів Дмитра Гнатюка, відмітив, що це діти від землі, діти України.

Фестиваль житиме! Він і надалі буде вирувати на підмостках усіх навчальних закладів і завершуватиметься в Умані стрімким зорепадом талантів під глибоким софіївським небом.