+38 (04744) 3-41-79
Меню

Центр культури і виховання студентів

Центр культури і виховання студентів створено на базі факультету громадських професій у 1966 році. Славну сторінку в історію створення факультету внесли його декани: З.М.Грицаєнко,  З.С.Вербило, З.Е.Запорожан, О.І.Шиян, доценти П.П.Кіцно та М.І.Дяченко.

З 2008 року очолювала Центр культури і виховання студентів Н.І.Шаповаленко.  

Протягом 47 років існування в Центрі культури і виховання студентів працювали і творили високопрофесійні однодумці, ентузіасти, справжні фахівці своєї справи, досвідчені педагоги та вмілі організатори – С.В.Калінська (засновник ансамблю пісні і танцю «Хлібодари»), І.М.Буланов, Н.І.Чернієнко. Тривалий час у Центрі працювали заслужений працівник культури України (один з ініціаторів проекту Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі») засновник ансамблю танцю «Нивка» В.В.Костриця, заслужений працівник культури України Ю.Д.Пономарьов та К.П.Пономарьова.    

Робота в Центрі культури і виховання студентів здійснюється у відповідності з планами навчально-виховної і творчої діяльності. Закінчивши повний курс навчання у творчому колективі, студенти разом із дипломом агронома, економіста чи менеджера отримують посвідчення. Багато з них, пройшовши школу культурно-естетичного виховання у вищому навчальному закладі, успішно працюють репетиторами та керівниками творчих колективів, дикторами теле- і радіостудій, методистами у районних та міських відділах культури.

Щорічно в творчих колективах Центру навчається понад 500 студентів, які обирають для себе улюблену справу, це дає можливість реалізувати свої здібності. І з першої хвилини насичене та цікаве життя студентам забезпечене, адже  молодь опановує різні жанри мистецтва: хореографічне, театральне, інструментальне, вокальне.

До складу Центру культури і виховання студентів входять 15 творчих колективів, 7 із них удостоєні почесного звання  «народний»: народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари», народний самодіяльний ансамбль танцю профспілок України «Нивка», народний самодіяльний ансамбль  сучасного танцю «ЛюВіНа», народний самодіяльний вокальний ансамбль «Криниченька», народний естрадно-інструментальний ансамбль «Диксиленд», народний самодіяльний оркестр духових інструментів, народний самодіяльний студентський театр естрадних мініатюр «Добродії», а також чоловічий вокальний гурт «Краяни», ансамбль сучасної пісні «Чарівниці», дитяча хореографічна студія «Перлинка», ансамбль народних інструментів «Явір», ансамбль сучасної музики «Унікум», рок-гурт «Fantasy of world», ансамбль викладачів, гурток екскурсоводів.

Візитною карткою університету є три народні колективи: «Хлібодари», «Нивка» та оркестр народних інструментів.

Народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю ''Хлібодари''. 165 років УНУС
Народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю ''Хлібодари''. 165 років УНУС
Ансамбль танцю ''Нивка''
Ансамбль танцю ''Нивка''
Оркестр духових інструментів УНУС, художній керівник В.Ярошевич.
Оркестр духових інструментів УНУС, художній керівник В.Ярошевич.

Ідеалом виховання є гармонійно розвинута, високоосвічена, соціально активна і національно свідома людина, яка наділена глибокою суспільною відповідальністю, здоровими інтелектуально творчими, фізичними і духовними якостями, сімейними і патріотичними почуттями, працелюбністю та ініціативністю.

Для цього використовується досвід і надбання багатьох поколінь, які працювали і працюють у навчальному закладі; вивчаються багаті традиції та героїчні сторінки історії українського народу, проводяться тематичні вечори та виховні години, диспути, бесіди.

Найпомітніші культурні події в університеті – це посвята першокурсників у студенти, День працівників сільського господарства, День студента, зустріч із випускниками попередніх років, вечори гумору і сатири, Дні факультетів, конкурс «Міс та Містер університету», конкурси КВК, День театру, Дебют першокурсника, День відкритих дверей, заходи до Дня Перемоги, Міжнародний жіночий день, новорічні ранки, проводяться тематичні вечори, вечори відпочинку для молоді, виховні години, диспути, бесіди, зустрічі з відомими людьми, фольклорно-етнографічні свята.

Щорічно Центром культури і виховання студентів в університеті та за його межами організовується  та проводиться більше  сотні концертних виступів. У 2012 році творчі колективи Уманського національного університету садівництва взяли участь у трьох обласних конкурсах, чотирьох – всеукраїнських та одному – міжнародному.

Центр культури і виховання студентів є співорганізатором Всеукраїнського фестивалю творчих колективів серед вищих аграрних закладів «Софіївські зорі».

У регіональному етапі одинадцятого фестивалю творчі колективи отримали 7 призових місць: 5 – перших та 2 – других, а студентка Олена Макаренко зайняла перше місце на міжнародному фестивалі молодих вокалістів у Польщі.

Колективи часто виїжджають з метою проведення профорієнтаційної роботи в райони Вінницької, Кіровоградської, Черкаської областей.

Попереду у співробітників Центру культури і виховання  студентів нові творчі плани, здійснення яких потребує великих зусиль та відданість улюбленій справі.