Остання редакція: 03 травня 2018

Ансамбль танцю профспілок України «Нивка»

Шаповаленко Наталія Іванівна, художній керівник народного самодіяльного ансамблю танцю "Нивка"

Народний  самодіяльний ансамбль танцю профспілок України «Нивка» створений у 1997 році відомим хореографом В.В.Кострицею а через рік рішенням атестаційної комісії області за  високий виконавський рівень та якість репертуару колективу присвоєно звання народний самодіяльний ансамбль  танцю профспілок України.

Основна мета його створення – збереження культурної спадщини українського народного хореографічного мистецтва.

З 2005 року колектив очолює досвідчений фахівець, режисер- хореограф і постановник Н.І.Шаповаленко.

Ансамбль бере активну участь у різноманітних фестивалях і конкурсах, здобуває високі нагороди,  набуває досвіду, наполегливо  опановує  нові танцювальні жанри, і в 2010 році на його базі  створюється театр сучасного танцю «Модерн» та підготовчий склад ансамблю – колектив супутник  «Уманська перлинка». З 2011 в ансамблі починає працювати  випускниця колективу  молодий  здібний  хореограф М.Б.Александрова.

Сьогодні колективи «Нивка», «Модерн», «Уманська перлинка» вважаються одними з провідних на Черкащині,  відомі не лише в Україні, а і далеко за її межами,  лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, багаторазові володарі «Гран-прі». Побували  у Польщі, Естонії, Фінляндії, Німеччині, Чехії, Болгарії. Репертуар колективів різножанровий і вишуканий, багатий танцювальною лексикою і композиційною побудовою. В колективах панує атмосфера взаємоповаги і дружби, старші передають досвід новачкам, допомагають адаптуватися і  стати однією сім’єю. Адміністрація університету постійно підтримує колективи, приділяє багато уваги вихованню студентської і учнівської молоді, активно сприяє гармонійному розвитку  особистості, створює всі умови для реалізації творчого потенціалу  студентства, тому що завтра ці студенти будуватимуть  своє майбутнє  і  майбутнє своєї країни.